Прекрасен натпревар попладнево во Ѓорче, веројатно еден од најубавите во оваа сезона. Македонија ЃП – Шкендија 3:4. Меч со многу голови, со многу шанси, пенал, црбени картони, маестрални потези. Одлична Македонија ЃП но недоволно за да се победи големиот ривал, кој освои три бода, и го расплака Ѓорче. Сега излезот на Европа не зависи од “лавовите“, сега тие треба во последното коло да чекаат кикс на Струга Трим Лум во Кратово.

Навистина лудо и супер интересно беше попладнево во Ѓорче, честитки за двете екипи кои покажаа дека и во ПМФЛ се игра одличен фудбал.

sportmedia.mk