И тоа се случува кога е зима, кога не знаеш наредните часови, а не денови, какво време ќе те снајде. Па така и со Шкендија, која денеска требаше да игра во Кратово протов Силекс на стартот од пролетниот дел. Тетовци вчера попладнето уредно си се пријавија во хотелот “Кратис“ каде ја минаа вечерта, анализирајќи што и како треба да направат за да го победат Силекс. Но рано утринава стигна веста од ФФМ дека сите пет денешна меча се одложени за наредниот викенд, па така експедицијата на Шкендија место на пат кон стадионот, си замина дома, во Тетово, без да го одиграат натпреварот.

sportmedia.mk