Македонскиот репрезентативен голман, Дамјан Шишковски денеска имаше фантастичен настап на голот на екипата на Докса во кипарскиот шампионат. Шишковски кој излезе дека е вистински мајстор за пенали, успеа да одбрани дури два удари од 11 метри, но на крајот сепак загуби.

Неговиот тим беше поразен од Пафос со 2:1.

Докса и покрај поразот останува во елитата на Кипар и следната сезона.

 

sportmedia.mk