Нов проблем за капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос. „Кралскиот“ тим објави дека искусниот фудбалер е позитивен на коронавирус. Во известување на клубот стои само кратка информација, не е познато каква е здрвствената состојба на капитенот.

Рамос не беше во составот на Реал за четвртфиналето против Ливерпул кое го доби со 3-1 поради повреда, а сега се соочува со Ковид-19.

Избраниците на Зинедин Зидан утре го играат реванш мечот против Ливерпул, зад нив ја имаат победата над Барселона во „Ел Класико“ која ја зголеми самодовербата во редовите на „кралскиот“ состав.

sportmedia.mk