Капитенот на Реал Мадрид, 34. годишниот Серхио Рамос преку видео објавено на социјалните мрежи и се обрати на јавноста околу операцијата на коленото односно паузата која што следува.

Рамос е подложен на операција на менискусот и ќе биде во „аут“ најмалку шест недели. Тој им порача на фановите дека операцијата била неизбежна и дека ќе се врати уште посилен.


sportmedia.mk