Српскиот интернационалец Сергеј Милинковиќ Савиќ објави фотографија од една болница во Рим, каде што денеска му беше извршена операвија на скшениот нос.

Повредата ја заработи на мечот викендов против Фиорентина, а патем Лацио тој меч и го загуби.

Тој сепак, не би требало да одуствува премногу од терените, затоа што веќе е најавено дека ќе игра во прво време со специјално направена маска.

 

sportmedia.mk