Селекторот на португалската фудбалска репрезентација, Фернандо Сантош беше бесен по ремито со Србија. Кристијано Роналдо во продолжението постигна гол за победа, но судијата го поништи.

Во квалификациите за СП нема ВАР, ниту технологија за гол-линија, па делителите на правдата не видоа дали топката влезе во мрежата на противникот.

„Судијата ми се извини веднаш по мечот. Ситуцијата беше јасна, тоа мораше да се види, но сега е касно. Роналдо исто така добро виде дека беше гол. Беше нервозен како и другите играчи“, додаде предводникот на Португалија.

Португалија го дели врвот со Србија, имаат четири бода.

ФОТО: Portugal @selecaoportugal/twitter

sportmedia.mk