Вардар и Е. Пелистер ги дознаа термините на одигрување на своите натпревари во пролетниот дел во СЕХА лигата. Мечевите почнуваат ви февруари. Вардарци својот прв меч го играат дома и тоа на 06.02 против Нексе, додека Е. Пелистер на 07.02 му гостува на Партизан.

РАСПОРЕД НА Е.ПЕЛИСТЕР ВО ГРУПА -А

07.02: Партизан – Е. Пелистер

10.03: Е. Пелистер – Татран

22.03: ППД Загреб – Е. Пелистер

24.04: Е. Пелистер – Партизан

20.04. Татран – Е. Пелистер

17.05: Е. Пелистер – ППД Загреб

РАСПОРЕД НА ВАРДАР ВО ГРУПА-Б

06.02: Вардар – Нексе

08.02: Војводина – Вардар

02.04: Мотор – Вардар

18.02: Нексе – Вардар

22.03: Вардар – Војводина

17.05: Вардар – Мотор

sportmedia.mk