Претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини се сретна со министерот за здравство Венко Филипче. Тој изрази благодарност до министерот што здравствените работници ја водеа битката со коронавирусот, а ФФМ им додели билети за натпреварите на Македонија на Европско првенство, нешто што беше ветено претходно.

„Горди сме што им пружаме малку поинакво задоволство со можноста да ги бодрат македонските фудбалери на ЕП“, рече Сејдини.

sportmedia.mk