Трагични вести утринава пристигнуваат од Бразил. Ненадејно починал таткото на голманот на Ливерпул, Алисон Бекер, Хозе кој се удавил во локалната река Камака.

Тој скокнал во неа и повеќе не се појавил на површината, а потрагата по него започнала веднаш. За жал, по кратко време неговото безживотно тело било пронајдено недалеку од местото на настанот.

Таткото на светски познатиот голман имаше 57. години, а веќе голем број на фудбалски имиња во Бразил упатуваат сочувство до семејството.

 

sportmedia.mk