Поранешниот играч за врска на репрезентацијата на Англија Џо Кол ја возобнови фудбалската кариера. Некогашниот фудбалер на Челзи сега игра за клубот Белстон кој се натпреварува во 11-тата англиска лига. Кол неодамна дебитираше за овој клуб од истоименото село во областа Девон на мечот против Харфилд Јунајтед.

„Уживам играјќи фудбал. Му благодарам на Белстон за шансата повторно да заиграм фудбал. Едвај го чекам следниот меч. Следниот пат ќе си ги земам моите копачки нема да позајмувам“, изјави Кол.

 

sportmedia.mk