Куман беше среќен поради новата шанса која ја доби.

„Мило ми е што можам да кажам дека моите играчи и стручниот штаб можат целосно да се фокусираат кон новата сезона. Претходните неколку недели беа многу тешки, но мило ми е што претседател ми даде поддршка, сега сум целосно мирен. Сите во тимот се фокусирани кон изградба на победнички тим и освојување на трофеи“, пиша Куман.

sportmedia.mk