Селекторот на македонската женска ракометна репрезентација, Љубомир Савевски го скрати списокот за Медитеранските Игри во Алжир. За овие мечеви одбра 18 имиња, меѓу нив ги нема поискусните ракометарки, како Сара Ристовска, Јована Саздовска, Марија Штериева…па шанса ќе добијат помладите репрезентативки.

Стартот на подготовките е закажан за 13 јуни.

sportmedia.mk