Сара Ристовска и ЦСКА Москва на неверојатен начин се пласираа на фајнл-фор завршницата во Лигата на шампиони, откако ја надокнадија негативата од пет гола против ЧСМ Букурешт. На патот кон финалето македонската репрезентативка и нејзиниот тим го добија составот на норвешки Кристијансанд. Руската екипа за првпат во историјата успеа да завери место меѓу четирите најдобри екипи. Во втората полуфинална двојка силите ќе ги одмерат Ѓер и Брест.

Натпреварите од полуфиналето на Ф4-турнирот во Будимпешта се играат на 29 мај, додека финалето е следниот ден.

sportmedia.mk