Да, ова го има само во Аргентина. На мечот меѓу Ривер Плата и Флуминензе во рамките на Копа Либертадорес, на „Монументал“ во Буенос Аиресе имаше амосфера која ретко се гледа на стадионите ширум светот.

Слободно можете да заборавите на “Маракана“, на “Бомбинера“, “Сан Сиро“, на “Енфилд“ или “Вествален“.

Она што го доживеаја 86.000 фанови на Ривер се граничи само со лудило.

Кога Ривер даде гол против Бразилците и буквално “Монументал“ се тресеше.

Погледнете и слушнете…


sportmedia.mk