Мароканскиот интернационалец во дресот на Челзи Хаким Зијеш, по само една сезона може да си замине од тимот на „сините“. Зијеш не добива минутажа под водство на Тухел, и наводно закажал состанок со раководството на Челзи, за да го искаже своето незадоволство и да го напушти тимот.

Зијеш дојде од Ајакс како големо засилување, меѓутоа освен неколку добри партии, не покажа ништо од својот квалитет.

 

sportmedia.mk