Напаѓачот на Ливерпул Мохамед Салах зборуваше за евентуално продолжување на договорот со англискиот клуб. Актуелниот договор на Египќанецот истекува летото 2023 година, а тој на прашањето дали ќе остане во клубот подолго одговори:

Никој не ми кажал ништо за нов договор, затоа немам што да кажам за тоа. Никој од клубот за ништо не зборува со мене па затоа не знам што да ви кажам“, изјави Салах за „Скај спортс“.

Салах одигра 46 натпревари сезонава во сите конкуренции, а постигнал 29 гола.

sportmedia.mk