Германскиот интернационалец и член на сега веќе новиот освојувач на Лигата на Шампионите од синоќа Антонио Рудигер, јавно, преку социјалните мрежи му се извини на Кевин Де Бруин за тоа што за време на синоќешното финале против Манлестер Сити посериозно го повреди.

Имено, во дуелот на двајцата подебелиот крај го извлече Белгиецот, кому му се скршени носот и јаболчницата.
Рудигер веднаш реагираше и јавно му се извини и му посака што побзо закрепнување.

 

sportmedia.mk