Милан е заинтересиран за играчот за врска на Аталанта,  Јосип Иличиќ, и ќе работи на негов трансфер во летниот период.

Според добро упатени извори од клубот, „росонерите“ веќе започнале да контактираат со агентот на 33-годишниот играч.

Самиот Словенец нема ништо против да ја напушти Аталанта, бидејќи се влошија неговите односи со тренерот  ЏанПјеро Гасперини.

На 21 натпревар во Серија А оваа сезона, Иличиќ постигна 5 гола и имаше 7 асистенции.

sportmedia.mk