Роналдо збудалел бидејќи наградата припаднала на Хрват: Еве како португалецот реагирал кога дознал... (видео)

"Роналдо е вознемирен и лут бидејќи минатата година постигнал 15 голови и заедно со Модриќ и останатите во Реал ја освои Лига на шампиони. Смета дека ја заслужил наградата, тоа само покажува дека сака да биде и понатаму најдобар. Не дојде на доделување, тоа е негов избор и мора да се почитува", рекол Алгери.

https://twitter.com/SoccerNationNg/status/1035525490965131264

Тренерот на Јувентус Маимилијано Алегри само открива како Кристијано Роналдо го птифатил фактот дека нема да биде избран за најдобар фудбалер на Европа.

Да потсетиме, фудбалерот на Реал Мадрид и репрезентативецот на Хрватска Лука Модриќ, ја добил наградата за најдобар фудбалер на Европа за сезоната 2017/2018. Хрватскиот везиста добил големо признание за одличните игри кои ги дал во дресот на кралскиот клуб во изминатите сезони.

Поврзани

Најнови вести

Коментари