Кристијано Роналдо имаше луд дочек во Иран откако илјадници навивачи трчаа по тимскиот автобус на Ал Наср по улиците на Техеран и го окупираа хотелот во кој престојува. Ал Наср утре ќе игра со Персеполис во 1.коло од азиската Лига на шампиони.

Роналдо е популарен во светот, па не е некое изненадување оваа „опсада“.  Од Персеполис му подарија оригинален персиски килим.


sportmedia.mk