Голема драма се случи во самиот финиш на мечот во Белград меѓу Србија и Португалија. Роналдо успеа да постигне гол за 3:2, но судијата Дани Макиеле од Холандија не го призна, иако топката се чини успеа да ја помине гол-линијата.

Бесниот Роналдо ја фрли капитенската лента откако помошниот судија не сигнализираше за голот, па Роналдо започна да протестира, а потоа доби и жолт картон.

 

sportmedia.mk