На стартот на денешната програма од Серија А, тимот на Удинезе без проблеми и рутински на домашен терен го совлада тимот на Удинезе со 3:0. Стрелец на двата гола беше Верето на самиот старт во петтата минута и дваесет минути подоцна. Рома постигна, трет гол во самиот финиш на полувремето но беше поништен поради ВАР,  конечните 3:0 ги постави Педро во последната минута од мечот.

Илија Несторовски влезе во самиот финиш на мечот со пет минути на терен беа премалку за нашиот репрезентативец да стори нешто повеќе околу веќе судениот пораз на неговиот тим на Олимпико денеска.

sportmedia.mk