Македонската фудбалска репрезентација денеска имаше убав повод за славење. „Лавот“ Аријан Адеми го прославува својот 30. роденден, а од таборот на нашиот национален тим му приредија изненадување.

Со торта, песна и подарок му го честитаа роденденот. Адеми одржа краток говор, се пошегува на сметка на селекторот, Игор Ангеловски, а потоа си замисли желба.

„Ви благодарам на сите за честитките, јас би сакал, секако со дозвола на селекторот, да прославиме надовор од хотелот“, рече Адеми.

Добро е познато дека нашите момци имаат строги правила за време на подготовките, поради пандемијата коронавирус мора да бидат во хотелот.


sportmedia.mk