Македонија ЃП води на гостувањето кај Беласица со 1:0 со погодок на бразилскиот интернационалец Робсон. Фудбалерот кој оваа зима од Беласица се врати во Македонија ЃП сега стрелаше прецизоно со шут од околу 25 метри. Топката заврши во десниот агол од голот на домашните.

sportmedia.mk