РК Вардар ќе биде домаќин на четвртфиналната група од Купот на Македонија. Средби ќе се одиграат на 29 март (понеделеник) во Скопје.

Во групата „В“ покрај Вардар1961 се уште и екипите на Астраион, Радовиш и Тиквеш.

Според договорот на екипите, сите предвидени натпревари од групата ќе се играат во еден ден. Во првото полуфинале играат Астраион и Радовиш, а во второто Вардар1961 и Тиквеш. Победниците ќе играат во финалето од групата. Победникот ќе се пласира на Ф4 турнирот.

Полуфинале (29 март)

Вардар1961 – Тиквеш 11 часот.

Астраион – Радовиш  13 часот

Финале:17,30 часот.

 

sportmedia.mk