Светот сеуште има можност и привилегија за ужива во карерата на можеби најголемиот на фудбалер на сите времиња Лионел Меси. Тој е роден победник но ете се случува и да биде елиминиран, да загуби битка, да биде поразен. Како на пример синоќа во во рамките од Лигата на Шампионите кога неговата Барселона беше елиминирана од ПСЖ.

Сепак, Меси е премногу голем за да и во тагата не пристиигне утеха и тоа од ривалот. Од Анхел Ди Марија кој во моментов е дел од ПСЖ но е репрезентативен колега на Меси, и како таков е соевиден идол на сите. Авторитет, икона, но пред се пријател и другар….

sportmedia.mk