Македонскиот интернационалец Милан Ристовски кој игра за Спартак Трнава е во тимот на 2. коло од плеј-офот за шампионската титула или 24. севкупно во првенството. Тој одигра фантастично и постигна гол во победата над Дунајска Стреда со 3:2. Офанзивниот играч за врска во Трнава е позајмен од Ријека, а првиот дел од шампионатот го одигра во Нитра и веќе е стандарден кај „црвено-црните“ од Трнава.

sportmedia.mk