Македонскиот интернационалец и репрезентативен капитен Стефан Ристовски му ја честиташе титулата на неговиот поранешен клуб Спортинг Лисабон на социјалните мрежи.

Тимот на Спортинг по дваесетина години конечно ја освои титулата во домашниот шампионат, а Ристовски како што добро знаеме дел од својата кариера ја мина токму во овој клуб.

Се раздели на не така популарен начин, но со овој потег Ристовски покажа колку е во суштина голем и колку во суштина ги помни само добрите моменти од времето минато во Лисабон.

 

sportmedia.mk