Македонската репрезентативка Сара Ристовска и ЦСКА Москва славеа и на вториот меч против Звезда Звенигород и се пласираа во финалето во рускиот шампионат каде ќе играат против Ростов Дон. Тимот од Москва на вториот полуфинален меч беа подобри со 32-28. По убедливата игра на првата средба, тимот на македонската репрезентативка одигра онолку колку што беше потребно. Ристовска постигна еден гол, Михаиличенко со пет погодоци беше прв стрелец.

sportmedia.mk