Македонската ракометна интернационалка Сара Ристовска со три гола учевствуваше во победата на својот тим ЦСКА Москва, во рамките од Лигата на Шампионите против тимот на Савехог со минимални 29:28.

Ристовска имаше солидна минутажа на овој меч, и доста добар пеоцент на реализација.

ЦСКА со оваа победа и натаму остана со големи шанси за пласман во горниот дел од табелата.

 

sportmedia.mk