19-годишниот напаѓач на младиот состав на Ајакс, Брајан Броби, вистински се посрамоти на меч на резервите на Ајакс во холаднската втора лига, откако изведувајќи пенал не само што промаши цел гол, туку топката ги префрли и трибините и излезе надвор од стадионот.

Броби деновиве е хит на социјалните мрежи бидејќи се посрамоти на мечот против Алмере Сити.


sportmedia.mk