Македонските репрезентативци попладнево имаа собир за стартот на квалификацискиот циклус за пласман на СП 2022 година во Катар, и натпреварите против Романија на гости, Лихтенштајн дома и Германија на гости.

Селекцијата се соочи со неколку проблеми, по отсуствата на Зајков и Костадинов поради позитивни тестови на Ковид-19, како и отсуството на Тричковски кого ќе го нема поради повреда, па така мораа да се повикуваат нови играчи. На списокот се најдоа Агим Ибраими и Стефан Ашковски.

Дополнителен проблем ќе претставува и отсуството на Аријан Адеми кој има ситна повреда, и веројатно ќе го пропушти само мечот со Романија.

Добредојдовте! 🇲🇰

#НапредМакедонија

Posted by Фудбалска Репрезентација на Македонија on Monday, March 22, 2021

sportmedia.mk