Во пријателски натпревар денеска, Милан против Ница одигра без победник 1:1.

Ница поведе со голот на Гури од пенал, а потоа Жиру влезе и работите се сменија. По само пет минути минати на теренот, Французинот погоди и донесе изрманување за „росонерите“, што беше конечен резултат.

Головите може да ги погледнете ТУКА.

 

sportmedia.mk