ТОТЕНХЕМ Е НА ПОТЕГ

Рекордна понуда за Сесењон

Сепак, англиските медиуми се убедени дека овој трансфер може да биде реализиран и со официјална понуда која нема да биде помала од 35 мил. фунти

Лондонскиот премиерлигаш Тотенхем најверојатно ќе биде следната дестинација на големиот талент од редовите на англискиот второлигаш Фулам, Рајан Сесењон.

Иако станува збор за 17-годишен фудбалер, раководните лица на Фулам веќе отрија дека ќе седнат на преговарачката маса само доколку официјалната понуда за офанзивниот лев бек не биде помала од 50 мил. фунти.

Сепак, англиските медиуми се убедени дека овој трансфер може да биде реализиран и со официјална понуда која нема да биде помала од 35 мил. фунти.

Поврзани

Најнови вести

Коментари