Рекордните на домашен терен 5:0 е главниот детал кој го одбележа вечерашниот меч со Лихтенштајн. Имаше и повеќе. Голот од слободен удар на Барди од 30 метри, потоа и неговиот удар во пречката.

Блицкригот со два брзи гола на Трајковски, и секако тројца капитени на вечерашниот меч. Почна Пандев, продолжи Трајковски, заврши Несторовски.

Кога сме кај Несторовски треба да се напомене и неговата „паненка“ при изведување на пеналот. Елегантно голгетерот погоди во мрежата на Лихтенштајн, заокружувајќи ја „петардата“.

sportmedia.mk