Она што Спортмедиа го најави пред неколку дена прептладнево се остварува. Нов член на тимот на Шкупи е напаѓачот Региналдо кој е еден од најквалитетните напаѓачи кои некогаш пристигнал во нашата лига.

Се работи за интернационалец од Мозамбик кој зад себе има две титули најдобар стрелец во лигата на Албанија каде што настапуваше за неколку екипи меѓу кои и за Кукс а последно настапуваше во шампионатот на Казахстан за тимот на Каисар.

Тој е замената, и тоа каква за најдобриот стрелец во домашниот шампионат во моментов Демро Дарбо кој замина во тимот на Шахтјор Солигорск зимава.

 

sportmedia.mk