Реал Мадрид вечерва се соочува со проблем пред дуелот со Ливерпул. При денешните тестови, позитивен на коронавирус излезе Рафаел Варан, па така нема да настапува вечерва во дуелот со „црвените“.

Останатите, според најавите од Шпанија, се негативни, па Зидан нема да може да смета само на столбот во одбраната, што би било како голем хендикеп за „кралевите“.

sportmedia.mk