„Реал Мадрид сака да го продаде Еден Азар, но прашање е кој би сакал да го купи?“, тврди новинарот Хосеп Педрерол за телевизијата Ел Чирингито.

„Целта на Реал Мадрид е да го ангажира Мбапе. Азар ќе биде ставен на трансфер листа. Тој не се смета за недопирлив. Не се однесуваат така кон него пред почетокот на преодниот рок. Азар сака само да игра фудбал, но ќе биде исклучително тешко Реал да најде купувач за него“, вели новинарот на телевизијата блиска до „кралскиот клуб“.

30-годишниот Белгиец дојде во Реал Мадрид за околу 100 милиони евра (без бонуси). Оваа сезона тој одигра само 18 меча постигнувајќи 3 гола.

 

sportmedia.mk