Во само неколку часа, Реал Мадрид потврди две заминувања од клубот. По Марко Асенио на официјалната страница на „кралскиот“ тим излезе ново соопштение, овој пат за Мариано Дијаз.

Шпанскиот фудбалер беше дел од академијата на Реал Мадрид пет години (2011-2016), по што се пресели во првиот тим на „кралевите“ со кого освои два трофеи во ЛШ, три Светски клупски првенства, три пехари во Ла Лига, еден Куп на Шпанија и два Суперкупа.


sportmedia.mk