Новата сезона тимот на Реал Мадрид ќе ја стартува со три гостувања, против екипите на Алавез, Леванте и Бетис, а потоа се враќа на својот реновиран стадион Сантијаго Бернабе.

Ваков расплет бепе побаран од страна на клуобт, за да имаат доволно време да ги завршат сите градежни работи на стадионот и конечно да се вратат дома што се вели. Тоа официјално ќе се случи на 12 септември.

Реал Мадрид не игра на својот стадион од март 2020 година, туку своите домашни мечеви ги играше на својата тренинг база.

 

sportmedia.mk