Доаѓањето на Карло Анчелоти во Реал Мадрид, воопшто не го смени статусот на Иско Алоркон во тимот. Тој и натаму може да си замине, а тоа беше потврдено и денеска откако „кралевите“ се решија да го стават на трансфер листа.

Иско веќе долго време е надвор од форма, иако едно време беше еден од најдобрите играчи на Реал.

Исто така уште неколку играчи се очекува да го напуштат кралскиот клуб, и тоа Јовиќ и Варан, а можеби на таа листа ќе се најде уште и Азар.

 

sportmedia.mk