Ракометарките на Вардар ограбени во Унгарија (ВИДЕО)

На почетокот на 59. минута кога Вардар беа за еден гол во предност, сестрите без размислување пресудија седмерец за Ѓер. Немаше време, унгарките беа во незавидна ситуација евентуална грешка значеше губење на титулата и натпреварот.

Бонавентура покажа на линијата од седум метри а Ѓер го изедначи резултатот. Погледнете ја ситуацијата и пресудете дали има пенал:

Поврзани

Најнови вести

Коментари