РАКОМЕТ: Македонија ја победи Словенија со 25:24

Македонија со фантастична победа го стартуваше настапот на ЕП 2018, славејќи на дуелот против Словенија со 25-24 за неверојатен почеток на новата европска авантура. Во меч со бројни подеми и падови пресуди карактерот, но и срцето на пулените на Раул Гонзалес, кој имаше победничко деби на големите натпреварувања како предводник на нашиот национален тим.

 

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари