БАРСЕЛОНА ЌЕ ПАЗАРИ ВО МАНЧЕСТЕР

Ракитиќ за Марсијал

Раководните лица на каталонскиот гигант се убедени дека Марсијал ќе биде идеална замена за уругвајскиот интернационалец Луис Суарез.

Каталонскиот гигант Барселона ќе се обиде за време на летниот преоден рок да ги осигура услугите на францускиот интернационалец од редовите на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, Антоан Марсијал.

Доколку не биде прифатена паричната понуда, вицешампионот на Шпанија е подготвен во обратната насока да го испрати хрватскиот интернационалец Иван Ракитиќ.

Раководните лица на каталонскиот гигант се убедени дека Марсијал ќе биде идеална замена за уругвајскиот интернационалец Луис Суарез.

Поврзани

Најнови вести

Коментари