Екипата на Рајо Ваљекано оствари победа од 2:0 на гостувањето кај Жирона во реванш плеј-оф дуелот за пласман во Ла Лига и успеа да обезбеди пласман во шпанската елита.

Тимот на нашиот репрезентативен голман Столе Димитриевски загуби на првиот меч дома со 2:1, но затоа одиграа одлично на гостувањето и успеаја да ја надополнат негативата.

Димитриевски е дел од нашата репрезентација на Европското првенство, а на голот го менува синот на Зинедин Зидан, Лука Зидан.

sportmedia.mk