Контроверсниот фудбалски агент, Мино Раиола, со секоја своја изјава предизвикува многу внимание, а затоа всушност и ги дава. Сака да е во центарот на вниманието.

Најновата има допирни точки со иднината на Пол Погба кој до неодамна беше исклучително несреќен во Манчестер Јунајтед но откако почна да игра добро нештата се променија. Сепак, Раиола беше запрашан дали неговиот клиент е пред трансфер во Јувентус.

„Дали Погба ќе се врати во Јувбентус? Не можам да говорам за тоа затоа што многумина ќе се навредат, ќе се наљутат. Нема да можат да заспијат потоа. Мора да работам тивко. Кога се зборува за него, конткретно јас, секогаш некој се навредува“ – вели Раиола.

sportmedia.mk