Динамо и во реваншот го победи Краснодар и со тоа се пласира во осминафиналето во Лигата на Европа. За “модрите“ настапија нашоте репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски. Нормално, по мечот во соблекувалната следуваше големо славје на Аријан и Стефан, на сите динамовци.

Оваа екипа на Динамо има нешто многу повеќе оноа…ај да не бидам прост“ изјави тренерот Зоран Мамиќ.

Инаку “модрите“ блескаат во Лигата на Европа. Ова им беше деветти меч сезонава и седма победа со две ремија. Немаат ниту еден пораз.

Секоја чест за тимот на капитенот Аријан Адеми.

sportmedia.mk