Работнички на “генералката“ во пресрет на стартот на пролетниот дел од тековната сезона, попладнево на стадионот “Борис Трајковски“ во Скопје, одигра само реми, и тоа 1:1 против второлигашот Тиквеш. Се одигра интересен натпревар во кој гостите од Кавадарци со голот на Петар Љамчевски повдоа во 10.минута. Работнички израмни во 45.минута и тоа со голот на Никола Прелчец. Ова на големото засилување во нападот на „рмантичарите“ беше првиот гол за својот нов клуб.

Да кажеме и тоа дека следниот викенд, во првото пролетно коло Работнички и гостува на Академија Пандев.

sportmedia.mk