Тимот на ПСЖ во своите редови летоска сака да донесе квалитетен голман. Прв „пик“ на листата на Маурицио Покетино е Давид Де Хеа од Јунајтед.

Шпанецот веќе 10 години е дел од „Олд Трафорд“, а неделната плата која ја заработува во Јунајтед, би можела да биде поголема во ПСЖ.

Сепак, за неговиот ангажман се прашува и Манчестер, кој тешко дека ќе се согласи да го продаде. Меѓутоа ПСЖ нема да штеди пари да го донесе во Париз. Се шпекулира за сума од 80 милиони евра.

Манчестер Јунајтед ќе продаде еден од голманите Де Хеа или Хендерсон.

Во комбинација за нов голман е и Уго Јорис од Тотенхем.

sportmedia.mk